O NAS

Firma „Camelia” istnieje od 1995 roku. Kwiaciarnie znajdują się przy ulicy Powązkowskiej 12 vis a vis Kościoła św. Karola Boromeusza. Druga kwiaciarnia znajduje się w okolicach IV bramy na Starych Powązkach. 

Wykonujemy takie wyroby jak : wieńce, wiązanki, stroiki, łezki i serca, loga i inne. Naszą mocną stroną są indywidualne i niestandardowe zamówienia. Przykładowe zdjęcia można zobaczyć w galerii. Oprócz wyrobów pogrzebowych sprzedajemy również bukiety okolicznościowe i kwiaty cięte, które dowożone są codziennie do naszej kwiaciarni. W naszej ofercie znajdą Państwo również znicze i wkłady. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

HISTORIA KWIACIARNI CAMELIA

Zapoznaj się z historią naszej firmy

Nasza historia sięga początku lat 40-tych. Wszystko zaczęło się kiedy to pradziadek Henryk wraz z przyszłym dziadkiem Zaharem wpadli na pomysł uprawy kwiatów w szklarni na Powązkach. Początek był ciężki dla wszystkich ponieważ trudno było dostać byliny i nasiona ale determinacja i ciężka praca pozwoliły osiągnąć cel. 

Cztery lata póżniej w roku 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie w którym zginął dziadek Zahar a ogrodnictwem zajął się już tylko pradziadek Henryk. Kilkuletnia miłość do kwiatów i ich uprawy przerodziła się w pomysł wybudowania pierwszej kwiaciarni na Starych Powązkach przy IV bramie. 

Florystyką zaczęła się zajmować cała rodzina. Każdy się uczył i pomagał i to właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze wiązanki a z czasem wieńce pogrzebowe. W latach 60-tych uległa zmiana infrastruktury. Miasto postanowiło przebudować ulicę Powązkowską i zastąpić tramwaje autobusami. 

Nowa kwiaciarnia została wybudowana dokładnie naprzeciwko IV bramy. W 1984 roku powstał pomysł rozszerzenia działalności na który wpadli rodzice i zbudowali kwiaciarnię na lotnisku Chopin w Warszawie. My postanowiliśmy spróbować własnych sił w biznesie rodzinnym i tak od 1995 roku prowadzimy swoje dwie kwiaciarnie. Dzięki temu posiadamy grono stałych klientów, którzy do nas wracają a my za każdym razem staramy się ich zaskoczyć proponując coś nowego, oryginalnego a zarazem niepowtarzalnego. 

Staramy się spełnić oczekiwania ale i oczekujemy wyzwań bo to powoduje że stajemy się lepsi i nie stoimy w miejscu. W tym wszystkim nie zapominamy o zamówieniach tradycyjnych ponieważ tradycja jest u nas mocną stroną.